نشست کتابخوان کتابخانه ای اردیبهشت ماه 95

ساخت وبلاگ
چکیده : نشست کتابخوان کتابخانه ای اردیبهشت ماه 95 در مورخ 95/2/25 در کتابخانه شهید آوینی تفت با معرفی 5 کتاب... با عنوان : نشست کتابخوان کتابخانه ای اردیبهشت ماه 95 بخوانید :
نشست کتابخوان کتابخانه ای اردیبهشت ماه 95 در مورخ 95/2/25 در کتابخانه شهید آوینی تفت با معرفی 5 کتاب توسط افراد و اعضای کتابخانه به شرح ذیل برگزار گردید./

* کتاب: «آنک آن یتیم نظر کرده»  

* نویسنده: محمدرضا سرشار (رهگذر)                انتشارات: به نشر

* معرفی‌کننده: مجید درخشانی / عضو فعال کتابخانه

داستان زندگی پیامبراکرم(ص) را شرح می دهد و از عبدالمطلب پدربزرگ ایشان آغاز میشود که در خواب به ایشان فرمان داده میشود تا چاه زمزم را حفر نمایند.و بعد از حفر چاه و طی حوادثی از خدا میخواهد به ایشان پسران زیادی عطا کند که اسم یکی از آنها عبدالله نامگذاری می کند و با آمنه ازدواج کرده و صاحب فرزندی به نام محمد(ص) می شوند که از کرامات خاصی برخوردار هستند  و از اینجا آغاز زندگی پیامبر از تولد، کودکی وجوانی تا بعثت پیامبر اکرم (ص) و هجرت مسلمانان به حبشه در این کتاب شرح داده شده است.

*کتاب : داستان نویسی برای کودکان

*نویسنده : لیسا روجانی بوچیری و پیتر اکونومی

­ترجمه: سارا کاظمی منش                                                ­ انتشارات: آوند دانش

*معرفی کننده : مجید درخشانی / عضو فعال کتابخانه

این کتاب برای اولین بار ترجمه شده، دارای 6 بخش و 22 فصل است.نویسنده ابتدا در ارتباط با کتاب و قواعد رعایت شده در آن و همچنین مطالب ضروری نکاتی را مطرح می کند.سپس وارد بحث اصلی که عنوان کتاب را به خود اختصاص داده میشود، یعنی نویسندگی برای کودکان.

این کتاب ابتدا الفبای داستان نویسی را مطرح، سپس به شناسایی قالبهای مختلف داستان و مخاطبان می پردازد. در ادامه کتابهای تولید شده در زمینه کودکان با خصوصیاتشان، راهکارهایی را برای خلق یک اثر خوب و شایسته، راهکارهایی برای تبدیل شدن به نویسنده کودک خوب و غیره می پردازد. این کتاب برای نوقلم ها، به خصوص کسانی که خط شروع نویسندگی را پشت سر گذاشته اند بسیار مفید و سودمند می باشد.

آپلود عکس

آپلود عکس

 

 

 

نشست کتابخوان کتابخانه ای,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 20 شهريور 1395 ساعت: 19:25